„Szakal i żyrafa w komunikacji” – warsztat dla rodziców w Przystanku

Przystanek Twórczej Edukacji serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w warsztacie dla rodziców „Szakal i żyrafa w komunikacji”.

Warsztat: „Szakal i żyrafa w komunikacji” – warsztat dla rodziców

Znasz to? Być może wyrzucasz z siebie słowa jak z automatu, pozwalasz, by niósł je wiatr i odbijał “innym echem”. Reagujesz nawykowo, często wiesz, co powie dziecko, mąż, żona, przyjaciółka, zanim zdążyli otworzyć usta. Dlaczego tak trudno się porozumieć? Co sprawia, że mówimy słowa, których za chwilę żałujemy? Jak sprawić, aby komunikacja międzyludzka była lepsza? Abyśmy za pomocą słów mogli poprawić jakość naszych relacji z innymi, zarówno w pracy, jak i w domu? Skąd  i po co brać siłę, by okazać komuś empatię i życzliwość? I co z tego będziesz mieć?

Podczas naszego warsztatu:
– poznasz cztery sposoby reagowania na komunikaty i przećwiczysz te,
które wzmacniają kontakt z bliskimi i ze sobą
– przyjrzysz się, co na co dzień utrudnia Tobie akty empatii,
– znajdziesz kilka sposobów, jak pielęgnować w sobie empatię,
– poznasz źródła, z których możesz czerpać życzliwość i empatię,
– spędzisz przyjemnie czas w gronie innych rodziców, doświadczając empatii.

„Szakal i żyrafa w komunikacji” to warsztat dla rodziców przedstawiający podstawy Empatycznej Komunikacji. Dowiesz się co i dlaczego symbolizują szakal i żyrafa, jakie są cztery sposoby
reagowania, przyjrzysz się który z tych sposobów jest Tobie najbliższy i przećwiczysz bycie żyrafą dla siebie i dla innych. Warsztat opieram na NVC, będziemy pracować w parach i/lub małych grupach.

Prowadząca
Marta Marks – jest Trenerem Komunikacji Opartej na Empatii, ukończyła Szkołę Trenerów komunikacji opartej na empatii (http://www.szkolatrenerowempatii.pl/), i ciągle się doszkala w tym
zakresie poprzez różnego rodzaju konferencje, kursy, warsztaty NVC. Ukończyła m.in. intensywny kurs mediacji NVC oraz kurs coachingu opartego na potrzebach. W swojej pracy korzysta z narzędzi NVC, mindfulness, podejście Jaspera Juula, doradca chustonoszenia.

Prywatnie – jest mamą, jej synek ma cztery i pół roku, relacja z nim jest dla niej najlepszym dowodem na to, że empatyczna komunikacja wpływa na jakość kontaktu z drugim człowiekiem i wspomaga bliskość. W wolnych chwilach lubi czytać kryminały i tańczyć taniec brzucha.

1.04.2017 (sobota) godz. 14:30-17:30

Przystanek Twórczej Edukacji, ul. Chopina 9/4U, Wyszków

Zapisy
Warsztat kosztuje 50 zł. Jeśli przyjdziesz z drugą osobą, zapłacie 45zł/os. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy.
Maksymalna liczba uczestników: 12.

Kontakt w sprawie zapisów:
Marta Śnieżak
tel. 696-799-044