„The Very Busy Spider” – przedstawienie dzieci z Play&Say w języku angielskim

Zapraszamy Was do obejrzenia fotorelacji z krótkiego przedstawienia, które wystawiła grupa dzieci 6-7 letnich z zajęć języka angielskiego Play&Say. W środę 29 marca zaprosiliśmy rodziców, aby mogli zobaczyć i posłuchać swoje dzieci występujące w języku angielskim w przedstawieniu inspirowanym książką Erica Carle „The Very Busy Spider”.

Ta opowieść o pająku była tematem przewodnim naszych spotkań od początku roku szkolnego. Nauczyliśmy się nazw zwierząt zagrodowych, ich części ciała oraz odgłosów jakie wydają. Znamy miejsca w gospodarstwie i dookoła niego, np. łąka, błoto, kamienie, pole. Poznaliśmy też pokaźną ilość czasowników. Język angielski nie służył nam jednak tylko do komunikacji. Pomagał nam także zdobywać nową wiedzę. Dzieci zapoznały się z alfabetem Braille’a, próbowaliśmy się wczuć w osoby niewidzące, używaliśmy różnych zmysłów. Tworzyliśmy książeczki dotykowe, udało nam się skonstruować pająki i pajęczyny.

Fantastycznie udało nam się ożywić książkę o pająku. Dzieci znakomicie odegrały swoje role i czuć było ich radość z porozumiewania się w języku angielskim. Dla mnie to największa nagroda!

Marta Śnieżak